TOP-1.1.3-15-BS1-2016-00030 Termelői piactér kialakítása

Kedvezményezett neve: Végegyháza Község Önkormányzata

A projekt címe: Termelői piactér kialakítása

Szerződött támogatás összege: 50 000 000 Ft

Támogatás mértéke: 100 %

Végegyháza településen a Petőfi Sándor és Széchenyi utca sarkán lévő 220 hrsz. alatti területen kerül sor a beruházásra.

A projekt tartalmának bemutatása:

• A meglévő piactérre új vásárcsarnok építése, temperáló fűtéssel ellátott vizesblokkal.
  • közlekedő út kialakítása,
  • napelem telepítése,
  • környezet rendezése
  • új parkoló létesítése

A projekt átfogó és specifikus céljai, elvárt eredményei:

A meglévő piactérre egy új vásárcsarnokot építünk, melyet az energiatakarékos üzemeltetés érdekében napelemmel látunk el, valamint a területen belül közlekedő utakat építünk ki és kialakításra kerül egy új útcsatlakozás, melyen keresztül lesz megoldva a tervezett épület gépjármű forgalma

Ez gyakorlatilag egy zárt épület, mely alkalmas zártsorú beépítésű telekre való elhelyezésre is, illetve olyan szituációban, mikor a település a piacát nem köztérként használja.

A vásárcsarnok épületben két különböző funkció kerül elhelyezésre, két sorban árusító helyek padokkal, valamint egy vizesblokk férfi, női és külön mozgáskorlátozott wc is épül.

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2019.02.28.

A projekt azonosító száma: TOP-1.1.3-15-BS1-2016-00030