Barangoló Gyűjteményes Ház

Barangoló Gyűjteményes Ház épületeA Barangoló Gyűjteményes Ház létrehozása 2009. augusztusában kezdődött. A Köztársaság utcs 21. sz alatt található ingatlanát ajánlotta fel Tataru Lucian, melyet a Békés Megyei Önkormányzat Civil pályázatán nyert támogatásból újította fel és rendezte be a Barangoló Közhasznú Egyesület. A két hónapon át tartó folyamatos munkálatok alatt nem csak az egyesületünk tagjai, de nagyon sok végegyházi segített. Ki munkájával, ki tárgyi felajánlásával.

Barangoló Gyűjteményes Ház kiállítás Barangoló Gyűjteményes Ház szabadtéri program

2010. október 3-án került sor az immáron elkészült Barangoló Gyűjteményes Ház avatóünnepségére. A megnyitó óta nem csak a Végegyháza helytörténetét bemutató gyűjtemény tekinthető meg, hanem számos rendezvénynek is otthont adott a gyűjteményes ház. Itt rendezünk többek között rendszeresen kézműves foglalkozásokat, ismeretterjesztő előadásokat, civil kerekasztalokat, vetélkedőket, versenyeket. Az idei évben a Barangoló Bejárós Tábor főhadiszállása is itt volt. Az udvaron kialakított szabadidőközpont kellemes helyszínt biztosított nem csak a gyerekeknek, de az idősebbeknek is, hiszen rendszeresek a szalonnasütések, találkozók. Az udvaron található játszótér, szabadtéri kiülők és egy füves focipálya szintén közös összefogással épült meg.

Barangoló Gyűjteményes Ház szabadtéri foglalkozás

A Barangoló Gyűjteményes Ház szolgáltatásai:
– helytörténeti múzeum megtekintése,
– kézműves foglalkozások, csoportoknak külön kérésre is,
– április 15. és október 30. között a szabadtéri létesítmények használata,
– csoportok számára egész napos program szervezése, bográcsozási lehetőséggel.

Elérhetőség:
Végegyháza, Köztársaság u. 21.
Nyitva tartása:
a rendezvények idején, illetve telefonon való előzetes egyeztetés alapján.
Telefon: 06/30/681-5174