Sporthorgász Egyesület

Horgász Egyesület logoAz egyesület 2010. szeptember 18–án alakult meg 23 taggal. A terveik között szerepel a községben létre hozni egy horgász tavat, amely szolgálhatná az itt lakók pihenését és szórakozását.
Az egyesület alapszabály szerinti céljai:
– tagjai horgászérdekeinek képviselete,
– a horgászsport fejlesztése, népszerűsítése,
– a horgászoknak a jogszabályok, a társadalmi együttélés és a horgászerkölcs szabályainak tiszteletben tartása, a természet szeretetére és védelmére való nevelése,
– horgászversenyek rendezése,
– ifjúságnevelés, gyermek és ifjúsági tagok megismertetése a horgászat alapjaival.
– lakóhelyünk környezetének védelme és a környezetvédelem fontosságának népszerűsítése,
– helyi horgásztó létrehozása és folyamatos üzemeltetése
– programok, események szervezése és publikálása,
– kiadványok, évkönyvek készítése, szerkesztése és kiadása,
– szakkörök, tanfolyamok szervezése és működtetése,.

Az egyesület vezetősége:
A közgyűlés öttagú elnökséget választott.
Elnök: Varga Istvánt
Elnökségi tagok:
Gonda Tibort, ifj. Gyebnár Tibort, Horváth Lászlót és Mikula István.

Az egyesület nyílt, bárki beléphet, aki végegyházi kötődésű és elfogadja az egyesület alapszabályát. Kinyilvánították azt a szándékukat is, hogy a megyei szövetségen keresztül a MOHOSZ tagjai is kívánnak lenni.
Az egyesület székhelye: Végegyháza, Petőfi út 64.