Civil Kerekasztal

Civil Kerekasztal logo
A Barangoló Közhasznú Egyesület koordinálásával létre hívott Civil Kerekasztal tevékenysége igen sokrétű, nem csak a hagyományos megbeszélések, hanem érdekvédelmi és képzési tevékenység is jellemzi. A kerekasztal rendkívül sikeres és népszerű lett a helyi közélet szereplői között. Kialakult egy olyan kölcsönös konzultáción alapuló együttműködés ahol nem csak az előre megbeszélt témákat vitatjuk meg, de sok más, a közéletet érintő eseményt, problémát is megbeszélünk. Az Önkormányzat partnerként tekint a szervezetekre, igyekszünk ezt a jó viszonyt erősíteni kölcsönös előnyök alapján létre jött együttműködésekkel.
Civil Kerekasztal összejövetelA községi civil szervezetek és önszerveződő csoportok fennmaradása szinte csak az önkormányzattól függ, hiszen bevételeik zömét az önkormányzati támogatások képezik. A kerekasztal tagjainak igyekszünk információt nyújtani az aktuális pályázatokról, és igény esetén azok elkészítésében is segédkezünk. A résztvevők számára előadásokat, műhelybeszélgetéseket szervezünk, amelyeken a forrásszervezés, közösségépítés és érdekképviselet témaköreiben nyújtanánk információkat a résztvevőknek. Feladatunknak tekintjük, hogy a községben létező önszerveződő csoportoknak megmutassuk a civil szervezet létrehívásában rejlő előnyöket, és igény esetén segítünk ezen szervezetek létrehívásában is. Tapasztalatainkat és kapcsolatainkat megosztva a partnerekkel szeretnénk egy erős, jól működő civil szférát életre kelteni községünkben és környékén. A kerekasztal tagjait kívánjuk képviselni olyan megyei és országos találkozókon, ahol a civil társadalom problémáit, feladatait vitatjuk meg. A szervezetek közti együttműködés lehetővé teszi, hogy több ilyen találkozón vehessünk közvetve részt, hiszen az a tagszervezet, amely elmegy egy konferenciára, a többi szervezetet is tudja tájékoztatni.

A kerekasztal havonta egy összejövetelt tart váltakozó témákban, előadást szervezünk a civil stratégia, marketing és média, jogi és gazdasági témakörben a résztvevőknek. Már az eddigi időszakban is megkezdtük pályázatfigyelő szolgáltatásunkat, amely keretén belül igyekeztünk felhívni a figyelmet a lehetőségekre. De segítettük pályázatok készítését, közhasznúsági jelentés elkészítését, szervezet alakítását is. Ezeket a szolgáltatásokat folytatjuk és kibővítjük, ha igényli a tagszervezet segítünk az éves program összeállításában, a költségvetés elkészítésében, a gazdasági ügyvitel megszervezésében.
Egységes és széleskörű kampányt szervezünk a 2011-es év elején az egy százalék gyűjtésére, hogy minél kevesebb forrás vesszen el azért, mert nem tudják az emberek hová adhatják a pénzüket.
Kérésre elkészítjük a szervezetek egyszerű honlapját is, segítünk az üzemeltetésben is. Folyamatosan tájékoztatunk sajtókapcsolatainkon keresztül a partner szervezetek eseményeiről, eredményeiről. Tagjai vagyunk a Békés Megyei Hírlap Civil hírhozó hálózatának, ezen keresztül a megyei sajtóban is igyekszünk a szervezeteknek hírverést csinálni. Igyekszünk a tagszervezeteket a megyei civil eseményekről értesíteni, illetve tájékoztatni és megszervezni azt, hogy minél több helyen képviseljük a község civil társadalmát.
Civil Kerekasztal rendezvényEz a program lehetőséget ad arra, hogy bebizonyítsuk a civil társadalom integráló és innovatív erejét, bebizonyítsuk azt, hogy a szervezeteink hasznossága nagyobb, mint azt sokan gondolnák. Megteremtsük, illetve segítsük azt a fejlődést a közvetlen környezetünkben, amely nem előre eldöntött központi hatalom által, hanem konzultációkon és kompromisszumokon alapulva széles körben elfogadva jön létre. Az ilyen programok teszik valódi közösségeké a községeket, az ilyen programok alapozzák meg azt a fejlődést, amely valóban fenntartható, mert a közösség akaratából fakad.

A Civil Kerekasztal tagjai:

ADA Gondozó Nonprofit Kft.
Alkony Nyugdíjas Klub
Általános Mentők Alapítvány